Atrakcje Rewala

plaża rewal

Skarb Rewala

Plaża

Piaszczysta plaża jest naturalnym skarbem Rewala, która obfituje w liczne muszle czy bursztyny.  Rewalska szeroka plaża zapewnia kąpielisko na obszarze 300 metrów linii brzegowej. W okresie letnim teren ten jest wzbogacony o liczne atrakcje dla dzieci, tj. zjeżdżalnie czy dmuchane place zabaw. Na straży bezpiecznego zażywania wodnych kąpieli stoją wykwalifikowani ratownicy. 

Piaszczysta plażą zapewnia turystom miłe leżakowanie ale także dogodne warunki do siatkówki plażowej, a wypożyczalnie skuterów wodnych zachęcają do wodnej zabawy.  Rewalska plaża posiada również właściwości lecznicze. Szum morskich fal działa uspokajająco i relaksacyjnie a woda morska bogata w jod korzystnie wpływa na osoby mające problemy z tarczycą.

Nadmorska kolej wąskotorowa

Nadmorska Kolej Wąskotorowa porusza się po torach o rozstawie 1000 mm i jest jedną z trzech czynnych kolei wąskotorowych w Polsce. Kursuje na dwóch trasach :

Podróżując wąskotorówką można zapoznać się z malowniczymi krajobrazami i licznymi zabytkami architektury. 

Nadmorska Kolej Wąskotorowa udostępnia pasażerom wydzielone miejsce na rowery a także pozwala w trasę zabrać pieski. 

kolejwaskotorowa
park wieloryba

Park wieloryba

Park wieloryba to miejsce gdzie poprzez zabawę można poznać wiele gatunków ryba także poznać tajemnice podwodnego świata oraz spotkać gadającą papugę a także odszukać zaginiony skarb. 

Park obejmuje cztery sekcje tematyczne : Bałtyk, Giganci z Oceanów, Potwory z Głębin a także Piraci i Papugi, gdzie zarówno dzieci i dorośli miło, aktywnie i edukacyjnie spędzą wolny czas.

BAJKOWA CHATA

Bajkowa Chata to atrakcja turystyczna o przewrotnej nazwie gdyż wewnątrz znajdują się postacie z bajek ale w mrocznym wydaniu, które mają na celu wzbudzić w gościach chwilę grozy i strachu.
bajkowa chata
platformawidokowa

Platforma widokowa

Platforma widokowa powstałą w Rewalu w 2009 roku i od tamtego czasu stanowi idealne miejsce do obserwowania morskiej natury. Szeroki podest znajduje się na wysokości 12,5 metra n.p. umożliwia nieograniczoną widoczność, dlatego też platforma niezaprzeczalnie jest najlepszym miejscem do oglądania wschodów i zachodów słońca. Romantyzm tego miejsca zapewniają również liczne kłódki zakochanych z ich inicjałami. 

Platforma widokowa stanowi również zaplecze ratowników WOPR.

Plac wielorybów

Nieopodal platformy widokowej na obszernym placu umieszczone są dwa żeliwne szkielety wielorybów- symbole Rewala, które stanowią centrum tej nadmorskiej miejscowości.

 Łacińskie imiona wielorybów to Ventus i Fluctus, które w języku polskim oznaczają Wiatr i Fala. 

Wieloryby zostały symbolem Rewala ze względu na  legendę, która głosi iż dawno dawno temu na tutejszych plażach pojawił się olbrzymi wieloryb. Zdziwieni mieszkańcy postanowili przeciągnąć rybę bliżej lądu. Po wielu nieudanych próbach mieszkańcom dopomógł sztorm, który przeniósł zwierzę w głąb plaży. Mieszkańcy podzielili się mięsem z ryby a jego szkielet przewieźli do kościoła w Trzęsaczu, a jedno z żeber do katedry w Kamieniu Pomorskim.

plac-wieloryba
gibon

Park linowy Gibon

Ekstremalne spędzanie czasu zapewnia park linowy, który posiada różnorodne trasy podzielone według wieku uczestnika wyprawy.

Amfiteatr

Amfiteatr w Rewalu zapewnia wczasowiczom wiele rozrywki tj. koncerty, kabarety czy wybory Miss Bałtyku.
amfiteatr
rewal

Przystań rybacka

Przystań rybacka w Rewalu to wielofunkcyjne miejsce. Po pierwsze pełni funkcję wynikającą z nazwy dla kutrów miejscowych rybaków. Po drugie stanowi miejsce handlu świeżymi rybami wyłowionymi prosto z morza. Po trzecie stanowi interaktywną atrakcję turystyczną ponieważ organizowane są połowy ryb przez turystów. Po czwarte jest tłem dla wielu zdjęć z wakacji.

Aleja róż i zakochanych

Deptak na nadmorskim klifie prowadzący z Rewala do Niechorza urozmaicają alejki obsadzone aż 148 odmianami róż oraz liczne tabliczki z miłosnymi wyznaniami w różnych językach. Taka spektakularna scenografia z pewnością zasługuje na nazwę Aleja Róż i Zakochanych. Dodatkowym akcentem nadającym romantyzmu temu miejscu jest pomnik-ławeczka Romea i Julii, który pozwala turystom na odpoczynek przy znanej parze.

alejarozana
rewal-bike

Wypożyczalnia rowerów

REWAL BIKE SYSTEM to sieć wypożyczalni rowerów i nordic wallking, który pozwala na wypożyczenie sprzętu w jednej miejscowości a oddania go w innej. Ponadto istnieje możliwość darmowego transportu roweru Rewalską Koleją Wąskotorową. 

Wypożyczalnie rowerów a także sieć oznakowanych dróg rowerowych zachęcają wręcz do aktywnego spędzania czasu nad wybrzeżem, podczas którego można odwiedzić liczne zabytki a także zapoznać się z malowniczym krajobrazem tego rejonu.